Masaże

Masaże

W zależności od intensywności masaż może być leczniczy, pobudzający, relaksacyjny lub odchudzający. Techniki masażu relaksacyjnego sprzyjają regeneracji sił, likwidacji różnego rodzaju bólów np. głowy, pleców ,barków i nóg. Sprawnie i fachowo wykonany masaż sprawi, że zabieg jest odprężeniem, odpoczynkiem i często odzyskaniem równowagi psychicznej. Wzmacnia chęć do życia i podnosi witalność. Działanie masażu zawsze zależy od sposobu jego wykonania. Pobudza on produkcje endorfin czyli hormonów szczęścia. Endorfiny działają przeciwbólowo, uspokajająco i przyspieszają odchudzanie.

Masaż klasyczny

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Czas 60 minut,  koszt  – 100zł

 

 

Masaż limfatyczny

Jedna z metod leczenia fizykalnego, pozwalająca na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałająca powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem. Likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne, poprzez usprawnienie przepływu limfy przyśpiesza powrót do zdrowia po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych.

 

 

Masaż segmentarny

Opiera się na powiązaniach nerwowych istniejących między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, tkanki mięśniowej, a także między naczyniami i narządami wewnętrznymi unerwianymi z tego samego segmentu rdzenia kręgowego.

 

 

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperaturyDaje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną , poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikrokrążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Czas 60 minut, koszt – 150zł

Masaż świecą aromaterapeutyczną
Relaksacyjny masaż wykonywany przy pomocy specjalnej świecy, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu.

Aromatyczne świece do ciepłego, głęboko relaksującego masażu utworzone zostały z mieszanki szlachetnych maseł i olejów roślinnych najwyższej jakości. Bazę tego unikalnego produktu stanowi wyjątkowe połączenie maseł Shea i Illipe oraz cenionych w kosmetyce olejów, między innymi sojowego i jojoba. Całość wzbogacona została woskiem pszczelim, z jego leczniczymi właściwościami oraz odmładzającą witaminą E. Świece posiadają optymalną temperaturę topnienia.. Mieszanka tworząca świecę rozpieszcza skórę bogactwem witamin oraz składników regenerujących, zapewniając jej długotrwałą miękkość, nawilżenie i piękny młody wygląd. Skóra staje się odżywiona, elastyczna i jedwabiście gładka. Ponadto, dzięki swoim właściwościom, masła Shea i Illipe silnie ujędrniają skórę oraz wspomagają walkę z cellulitem dale relaks i głębokie odprężenie

Czas 60 minut, koszt – 150zł

Masaż bańkami

Jest to rodzaj terapii podciśnieniowej. W masażu tym stosuję się bańki szklane lub miękkie, gumowe bańki chińskie.
Istotą tego zabiegu jest wytworzenie podciśnienia w bańce, które spowoduje zasysanie skóry do środka. Siłę tą można regulować poprzez zwiększenie lub zmniejszenie podciśnienia. Liczba baniek wykorzystywanych podczas masażu zależy od rodzaju schorzenia i kondycji fizycznej pacjenta i wynosi między 2 a 8. Masaż ten działa silnie przekrwienie, poprzez skórę działa na zakończenia nerwowe.

Czas 30 – 60 minut, koszt 60 – 150zł

 

Masaż leczniczy w ciąży
z elementami terapii naturalnej

Jest to bezpieczny, specjalnie przygotowany pod kątem kobiet w ciąży, zabieg pomagający zmniejszyć ból, zredukować napięcie mięśniowe, usprawnić krążenie krwi i limfy, zmniejszyć stres i zrelaksować całe ciało. Program indywidualnie dostosowanej terapii obejmuje działania z zakresu masażu, ortopedycznej terapii manualnej, terapii mięśniowo – powięziowej, terapii tkanek miękkich, PNF, neuromobilizacji, kinesiotapingu.

 • rwa kulszowa, cieśń nadgarstka
 • bóle kręgosłupa
 • bóle i drętwienie rąk i nóg
 • bolesne skurcze mięśni

 

 

Masaż leczniczy po porodzie
z elementami terapii manualnej
Zabieg uwzględnia problemy kobiet po porodzie, zwracając uwagę na miejsca w ciele najbardziej przeciążone, bolesne, starając się przywrócić im prawidłowe funkcjonowanie oraz zrelaksować całe ciało. Program indywidualnie dostosowanej terapii obejmuje działania z zakresu masażu, ortopedycznej terapii manualnej, terapii mięśniowo – powięziowej, terapii tkanek miękkich, punktów spustowych, PNF, neuromobilizacji, kinesiotapingu.
Masaż czekoladowy
Zatrzymaj czas, oddaj się uczuciu błogiego odprężenia i delektuj się czekoladową przyjemnością…
Czym jest masaż czekoladowy?

 • Jest jednym z najbardziej relaksujących masaży
 • Uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia
 • Pobudza zmysły smakowitym i aromatycznym zapachem czekolady
 • Wykonywany jest w Profesjonalnym Gabinecie Masażu
 • Masaż czekoladowy jest przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną odprężenia w luksusowych warunkach, poddając się
 • Relaksującemu działaniu specjalistycznego kremu masującego o zapachu czekolady. Taki masaż uwalniając hormony
 • Szczęścia wprowadza każdego w wyśmienity nastrój, wygładzając przy tym skórę, nawilżając ją i odmładzając. Zawarte w
 • Kremie składniki działają odżywczo, a osoba poddawana masażowi czuje się wypoczęta, uwolniona od stresu i po prostu szczęśliwa.
  Podaruj tę odrobinę luksusu bliskiej osobie, to będzie świetny prezent dla Niej.

Masaż całego ciała 150zł czas 80min
Masaż całego ciała + twarz 250zł czas 120min

 

Masaż leczniczy

Wykonywanie masażu leczniczego jest to stosowanie bodźców mechanicznych, których źródłem jest ściśle określona praca rąk fizjoterapeuty na tkankach masowanych. Aby osiągnąć skuteczność terapeutyczną masażu leczniczego na organizm człowieka należy dokładnie poznać procesy i zjawiska zachodzące w tym organizmie.

Fizjoterapeuta w czasie wykonywania tego rodzaju techniki manualnej zwraca uwagę na palpacyjną ocenę reaktywności tkanek masowanych a także na palpacyjną ocenę występowania zmian tkankowych tzn. tkliwość tkankową, przeczulice, zgrubienia łącznotkankowe, zmiany napięcia mięśniowego. Za pomocą masażu niwelujemy bądź eliminujemy bóle mięśniowe i stawowe. Masaż leczniczy wspomaga leczenie przewlekłych stanów zapalnych i wspomaga wydajność mięśni. Zwiększa ukrwienie tkanek i miejscową przemianę materii co skutkuje odprowadzaniem zbędnych produktów i oraz czynników stanu zapalnego. Odżywia słabo ukrwione i niedotlenione tkanki, zmniejsza pobudliwość nerwową, rozluźnia mięśnie, poprawia samopoczucie i ułatwia wypoczynek nocny.

Masaże wykonywane są przez mgr. fizjoterapii z ponad 20 letnim stażem w tej dziedzinie
Czas 60 minut, obejmuje diagnozę, konsultacje i masaż. Koszt – 100zł